Duada Besmelenin sırrı

By | 11 Aralık 2022

Peygamber Efendimiz buyuruyor ki “Dua mü’minin silahıdır”. Besmele de her işin başlangıç düsturudur. Hendek harbinde
kimsenin parçalayamadığı kayayı Hz. Muhammed (sav) Bismillah diyerek vurduğu kazma darbesi ile parçalamıştır. Hz. Mevlana (ks) bir sözünde; “Bir doktor hastasını muayene etmeye başlarken Besmele çekerse Allah o hastanın vücudu üzerinden manevi perdeleri kaldırır. Böylece doktor isabetli teşhis koyar. Aksi halde nişan almadan ok atan kimsenin durumuna döner. İsabet ettirinceye kadar kaç reçete yazar,bozar, Allah bilir” demektedir. Mevlana’mn bu sözünün etkisinde kalan ve Müslümanlığı seçen Fransa tıp fakültesinde Cerrahi ana bilim dalı başkanı Prof. Dr. Maurice Bucaille’in; “Ameliyata başlarken  Besmele çektiğimde başarılı olduğuma ve Besmelenin şifaya vesile olduğuna inanıyorum.
Besmele çekmeden ameliyata başladığımda zorlandığımın farkına varıyorum.” ifadesi Jours’de France mecmuasındaki röportajında dile getirilmiştir

Category: Besmelenin Sırları

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.