Category Archives: Şifalı Dualar

Şifalı Dualar ve Anlamları Bu Kategorimizde. Hangi Dua Hangi Hastalığa Şifa Olur? Dertlerden Tasalardan Kurtulmak İçin Ne Gibi Dualar Edilir?

Allah Resulünün Vefatı Anında Okuduğu Dua

  Allah Resulünün Vefatı Anında Okuduğu Dua Allâhümmağfir lî verhamnî ve elhıknî bir refîkıl a’Iâ. Allah Resulünün Vefatı Anında Okuduğu Duanın Manası: “Allah’ım, bana mağfiret kıl ve bana acı. Beni arkadaşlarım olan Peygamberlerin makamına ulaştır.” Hazreti Aişe (r.a.) anlatıyor: “Resulü Ekrem ölüm anında bana dayandı, bu duayı okuyordu.”

“Estağfirullah el-Azim” Fazileti ve Manası – Zikir Etkinliğimizin Duası

  Es Selamun aleykum kardeşlerim. Bu hafta zikir etkinliğimizde “Estağfirullah el-Azim” zikrini yaptık inşallah. Yine yoğun bi katılım sağladınız Allah hepinizden razı olsun. Youtube’da toplam 162.500 adet okuduk, instagramda da 37.500 adet olmak üzere toplamda 200 bin adet okumuş olduk inşallah. Rabbim cümle okumalarımızı kabul buyursun her gün bu istiğfarı yapmayı nasip etsin. Kardeşlerim duamıza… Read More »

Besmele-i Şerif İle Evin ve İşyerin Bereketlensin

Es Selamun Aleykum kardeşlerim. Günümüzde pekçok kardeşimiz evinde ve iş yerinde bereketsizlikten paranın yetmemesinden yakınmakta. Besmele-i Şerif ile evimizi ve iş yerimizi bereketlendirip kazancın çoğalması sağlayıp her türlü musibete karşı da koruyabiliriz. Cinlerden, şeytanın şerrinden, yangından, kötü gözle ve zararlı bakışların şerrinden, haset ve nazardan evimizin iş yerimizin korunması için 35 defa “Bismillahirrahmanirrahim” bir kağıda… Read More »

DUALARINIZIN HIZLI KABULÜ İÇİN 3 GÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 100 DEFA OKUYUN

    Kardeşlerim sabah namazı ne kadar önemli ise sonrasında yapılan dualar da bir o kadar önemlidir. Vaktinde kılınan sabah namazının ardından bu duayı 100 defa 3 gün boyunca yapalım Allah’ın izni ile hayırlı isteklerimiz dileklerimiz gerçek olsun. OKUNACAK DUA; “Allahümme inni es’elüke bienneke entallahü la ilahe illa entel vahıdül ehadül ferdüs samedüllezi lem yelid… Read More »

Beklenmedik Kapıları Açan Ayet-i Kerim “40 Gün 40 Defa Okuyun”

Allah’ın bizlere lutfettiği tüm Ayetler Kur’an-ı Kerim’in tamamı bir mucizedir. İçlerinde öyle Ayetler vardır ki tekraren okuduğumuzda yaşamımıza etkilerini açık olarak görürüz. Araf Suresi 89. Ayeti Kerim’de bunlardan biridir. 40 gün boyunca günde 40 defa okuduğunuzda Yüce Allah’ın (c.c.) izni ile hayatınızda beklenmedik kapılar açılır. قَدِ افْتَرَيْنَا عَلَى اللّٰهِ كَذِباً اِنْ عُدْنَا ف۪ي مِلَّتِكُمْ بَعْدَ… Read More »

Nurun Nübüvvet Duası ve Sırları

  Nurun Nübüvvet Duası ve Sırları Nurun Nübüvvet Duası büyük bir nimet olarak bilinir. Çeşitli amaçlar ve ilahi güç için okunur. Karabüyü, büyücülük, büyü, şantaj, zehir, kötü rüya ve nedeni bilinmeyen garip hastalıkları önler. Kıskançlık, aldatma veya hıyaneti önlemek için de nurun nübüvvet duası okunur. Nurun Nübüvvet Duası Aşağıda ki Ayetlerden Oluşmaktadır; Kalem Suresi 51… Read More »

Kumar Bahis ve Diğer Kötü Alışkanlıklardan Soğutmak İçin Dua

1. işlem Perşembe gecesi Allah rızası için 2 rekat namaz kılıp niyet edip. Önce Allah’a Hamd ve senadan sonra 3 defa salavat getirdikten sonra aşağıdaki dua suya 41 kez okuyup 7 kez içilmesi, başkası için yapılacak suya okuyup 7 defa içirilmesi sağlanır. Daha fazla içilmesinde sakınca yoktur. OKUNACAK DUA “Bismillahirrahmanirrahim. Ya eyyühellezine amenu innemel hamru… Read More »

Çok Kıymetli ve Tesirli Etkili Bir Dua

    Aşağıdaki Ayet-i kerimenin faydaları özellikle hastalıkların tedavisinde çok etkilidir. Dert ve sıkıntılardan kurtulmak içinde okunabilir Allah’ın izniyle fayda görürsünüz. Hapisten kurtulmak için de okunabilir tabi haksız yere suçsuz yere giren kardeşlerimiz için. Borç ödemekte çok çabuk tesiri görülür bu çok önemli tesirli duanın. Bu beş Ayeti kerimeleri kendine vird edinip her gün 45… Read More »

Çok Kuvvetli ve Makbul Olan Hacet İstek Duası

Çok kuvvetli ve makbul olan bu hacet duasını akşam namazını kıldıktan sonra (40) defa okunacaktır. Çabuk kabul olması için, 3 gün ya da 7 gün arka arkaya yapılması uygundur. Ayrıca duayı okuyup bittikten sonra “37 defa Ya Evvel” zikri ve “55 defa Ya Mucib) zikri çekilirse iyi olur. Bismillahirrahmanirrahim Elhamdülillahi Rabbil Alemin * Errahmanirrahim *… Read More »

Salih Kişi Olmak İçin Okunan Dua

SALİH KİŞİ OLMAK İÇİN OKUNAN DUA Evliya olmak isteyen bir Müslüman, candan, gönülden ve büyük bir ihlas ile sürekli şu mübarek duayı okumalıdır “Allahümmeslih Ümmete Mühammedin Allahüm-me tecavüz an Ümmeti Mühammedin Allahümmecalne min Ümmete Mühammedin” “Allahım Ümmeti Muhammedi islah et. Ümmeti Muhammed’in günahlarını bağışla. Allah’ım bizi Ümmeti Muhammed’den kıl,” diye dua edecek olursa  ABDAL’dan (büyük… Read More »

Evdeki Huzursuzluk İçin Okunacak Dua

Eshab-ı kiramdan, Ebu Said Hudri hazretleri anlatıyor: Resulullah efendimiz, bir gün mescide girdi ve Ensar’dan Ebu Ümâme’ye rastladı ve kendisine, (Yâ Ebâ Ümâme! Ne diye, namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?) diye sordu. Ebu Ümâme, (Beni saran dertler ve borçlar yüzünden yâ Resulallah) dedi. Resulullah, (Sana bir dua öğreteyim, bunu okuduğun zaman, Allah… Read More »

Evlat Sahibi Olmak İçin Dua

Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Okunuşu: Rabbehü rabbi la tezemi ferdev ve ente hayrul varisin. Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Meali: Rabbim! Beni tek başıma bırakma, gerçi sen varislerin en hayırlısısın, diye nida etmişti.” Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Havassı ve Esrarı: Evladı olmayan kişilerin, evlad sahibi olmaları için okunur.Bu Zekeriya Aleyihsselamın duasıdır. Zekeriya Aleyhisselam bu dua ile… Read More »

Siğiller İçin Dua

Peygamber Efendimiz(s.a.s), hanımlarından birinin ellerinde siğilleri görünce ona şu duayı okumasını tavsiyede bulunmuş ve hanımı o dertten kurtulmuştur: “Allâhümme yâ musağğırel kebiyri ve mükebbires-sağıyri sağır mâ bi” Zuhruf Suresi 79. Ayet: Okunuşu: Em ebremû emren fe innâ mubrimûn(mubrimûne). Anlamı: Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız. Yüzde ve elde… Read More »

Rahat Bir Uyku İçin Okunacak Dua

Rahat Bir Uyku İçin Okunacak Dua “Allahumme ğarati’nnücûmü ve hedeetil uyûnu, ve ente Hayyün Kayyûmün lâte’hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni.” Rahat Bir Uyku İçin Okunacak Dua Manası: Ey Allahim ! Yıldızlar battı, gözler sakinledi, ( ve yumuldu ) Sen hayat sahibi ve daima duran( ve tutan )… Read More »

Kekemelik İçin Okunacak Dua

Kekemelik için okunacka dua burada bulunmaktadır. Bu duayı okuanlar kekemelik ve dil peltekliğine manevi tedavi olarak kullanabilirler. Taha Suresi: 25, 26, 27, 28. ayetleri bir kaval ağacına yaz. Şayet bu ağacı bulamazsan başka bir ağaç kullanabilirsin. Bu yazıyı yazdıktan sonra bunu iyice kaynat. Sonra kekeme olan kimseye içirmelisin. Bu terkip bittikten sonra konuşma zorluğu olan… Read More »

Doğumu Kolaylaştırma Duası

Doğumu Kolaylaştırma Duası Arapçası : Bismikellâhumme ünşidüküm, yâ ma’şerelcinni, billâhil ferîdiddâfii el-Vâfi, en tetrükü hâmile kitâbi hazâ fulânu’bni fulân, ev fulânete binti fulânin. Bismillâhi ve elkat mâ fîhî ve tehallet, ve ezinet li Rabbihâ ve hukkat, ahiyyen, şerâhiyyen. BismillâhirRahmânirRahîm, yâ hâlikennefsi minennefsi ve yâ muhlisennefsi minennefsi ve yâ muhricennefsi minennefsi. Doğumu Kolaylaştırma Duası Türkçe Anlamı : Bu… Read More »

Sıkıntıları Defetme Duası

Sıkıntıları Defetme Duası Arapçası : Errahmânirrahîmi, yâ Rahmânu, yâ Rahîmu, yâ Raûfu, yâ Atûfu, ecib yâ Allâh, alâ en tusahharalî kulübe cemîi mahlûkâtir rûhâniyyâti minel ulviyyâti vessüfliyyâti, semîan mutîan, bi hakkır Rahmânirrahîmi, ve bi hakkır Raûfil Atûfi ve bi hakkil meliki hüve zahin el müekkeli bi kavâimil arşiyyeti. Sıkıntıları Defetme Duası Türkçesi : ‘‘Esirgeyen ve bağışlayan, ey Esirgeyen, ey… Read More »

Faideli Cin ve Ruhani Varlıklardan Yardım Alabilmek İçin Dua

Mâliki yevmiddîni, yâ mukallibel kulûbi vel ebsâri, ecib yâ Allâh, alâ en tusahharalî kulûbel mahlûkâtir-rûhâniyyâti minel ul- viyyâti vessüfliyyâti, semîan mutîan, bi hakki Mâliki yevmiddîni, ve bi hakki mukallibel kulûbi vel ebsâri, ve bihakkil meliki taykelin el müek- kele bi kavâimil arşiyyeti. “Kıyamet gününün sahibi, ey kalpleri ve gözleri döndüren Allah’ım duama icabet et. Ey… Read More »

Ruh Hastalığı İçin Okunacak Dua

Ruh Hastalığı İçin Okunacak Dua Arapçası : Ve bi kudreti BismillâhirRahmânirRahîm. İrfa’ kadrî veşrah sadrî ve yessir emrî, verzuknî min haysü lâ ehtesibu, bi fadlike ve keremike ve ihsânike yâ men hüve Kâf Hâ Yâ Ayın Sâd, Hâ Mîm, Ayın Sîn Kâf ve es’elüke bicemâlil izzeti ve celâlil heybeti heybetike ve izzetil kudreti ve ceberûtil azameti entec’alenî… Read More »

Cuma Günü Okunacak Dua

Cuma Günü Okunacak Dua Arapçası :  BismillâhirRahmânirRahîm. Allâhu ekberü ehlül kibriyâi vel azameti ve müntehel ceberûti vel izzeti ve veliyyil ğaysi verrahmeti, ve meliküd-dünyâ velâhireti, Rabbul erbâbi ve müsebbibül esbâbi. Ve ilâhül âliheti ve cebbârül cebâbireti, mübdiül hâfiyyâti, ve mu’linus-serâiril mektûbâti azîmül melekûti, şedîdül ceberûti, latîfun limâ yeşâü, Allâhu ekberi kable külli şey’in ve âhiruhu, lâ… Read More »