Tag Archives: besmele-i şerife fazileti

Besmele-i Şerif İle Evin ve İşyerin Bereketlensin

Es Selamun Aleykum kardeşlerim. Günümüzde pekçok kardeşimiz evinde ve iş yerinde bereketsizlikten paranın yetmemesinden yakınmakta. Besmele-i Şerif ile evimizi ve iş yerimizi bereketlendirip kazancın çoğalması sağlayıp her türlü musibete karşı da koruyabiliriz. Cinlerden, şeytanın şerrinden, yangından, kötü gözle ve zararlı bakışların şerrinden, haset ve nazardan evimizin iş yerimizin korunması için 35 defa “Bismillahirrahmanirrahim” bir kağıda… Read More »

Besmele-i Şerife 40 Gün Okunursa

Besmele-i Şerife 40 Gün Okunursa O Kimse Dünya’nın Sırlarına Vakıf Olur. Temiz bir kalb ile 40 gün sabah namazından sonra, besmele (20)’şer defa okunursa, Cenab-ı Ecelli ve Alâ okuyanın kalbini sırlarla doldurur. Kainatta meydana gelen her şey rüyada kendisine gösterilir.

Besmele-i Şerifenin Faziletleri

Her hayrın başı Besmeledir. Bir kimse işine Besmele ile başlarsa mutlak o işten hayır görür. İşte Besmele-i Şerifenin Faziletleri; – Her muradın olması için Besmele-i Şerife yedi gün (786)’şar defa okunur. – Her çeşit afetten, hırsızdan, yangından ve ani ölümden korunmak için yatarken (21) defa okunur. – Düşman ve zalim kimseden korunmak için yüzüne karşı (51) defa okunur.… Read More »