Tag Archives: ayetel kürsinin sırları

Ayetel Kürsi’yi Okumanın Fazileti

Ayetel Kürsi’yi Okumanın Fazileti Çoktur. Ayetel Kürsi çok şifalı ve yararlı bir duadır. Allah Resulü (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bir Ayet’el-Kürsi’yi okumak, bin ayet okumaya bedeldir.” Resulüllah (s.a.v.) Efendimiz, Ka’b (r.a.)’a: “Yâ Ebâ Münzirl Kur’an-ı Kerim’in ayetleri içinde hangisi daha büyüktür? ” buyurduklarında, “Allah (c.c.) ve Resulü daha iyi bilir.” dedi. Resulüllah (s.a.v.) bir daha sorduklarında,… Read More »

Ayetel Kürsi’nin Fazileti

Ayetel Kürsi çok faziletli ve faideli bir duadır. Her kim ki bu duayı hayatından eksik etmez sık sık okursa Allah’ın izniyle o kimsenin işler yolunda gider, Allah o kimsenin günahlarını affeder. Allah Resulü (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bir Ayet’el-Kürsi’yi okumak, bin ayet okumaya bedeldir.” Resulüllah (s.a.v.) Efendimiz, Ka’b (r.a.)’a: “Yâ Ebâ Münzirl Kur’an-ı Kerim’in ayetleri içinde… Read More »

Ayetel Kürsi’yi Okuyanın Kalp Gözü Açılır

Kalp gözünün açılması için edilecek en iyi dua Ayetel Kürsi’dir. Kalp gözü açılması için Ayetel Kürsi’yi okuyabilirsiniz. Şeyhü’l-Ekber, Arif-i billâh, Muhyiddin Arabî (k.s.) Ayet’el-Kürsi’nin sırları hakkında şöyle buyurmuşlardır: “Her kim Ayet’el-Kürsi’yi gece ve gündüz içerisinde bin defa okur ve buna kırk gün devam ederse (ara vermeden) Allah’a yemin ederim, Allah’a yemin ederim, Büyük Allah’a yemin… Read More »

Ayetel Kürsinin Faziletleri Nelerdir?

Ayetel Kürsinin Faziletleri Nelerdir? Ayetel Kürsinin Sırlarına Dair Bir Yazı Hazırladık. Ayetel Kürsi’nin Esrarı Ve Hikmeti : Hazreti Ali (r.a.)’den rivayet olunmuştur. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki: “Allah (c.c), Kürsi’yi inciden yaratmıştır. Büyüklüğünü Cenab-ı Ecelli Alâ’dan başka kimse idrak edemez.” Diğer hadis-i şerifte Ayetel Kürsinin Faziletlerine dair şöyle denilmiştir : “Yedi kat sema ve yedi kat yerler… Read More »