Tag Archives: Esmaül Hüsna

Bağışlanmak İçin Okunacak Esma-ül Hüsna

bağışlanmak için okunacak EL GAFFÂR İsmi Şerifi günde 1281 kere zikredilebilir. EL GAFFÂR Fazileti faydaları ve anlamını sizler için bu yazımızda derledik. EL GAFFÂR :  Mağrifeti pek çok Zikir Sayısı: 1281 – Bağışlanmak ve günahlardan korunmak için okunur. Ebced değeri 1281 Ya Gaffar zikrine devam eden günahlarından, hata ve isyanlarından mağfiret bulur. Affolunur. Hasımlarının gözünde… Read More »

Zü’l Celâl-i ve’l İkrâm İsmi İle Hakka Münacat

Azamet ve celâline eyleyensin âlemi râm, Seni tâ’zîm eder gökler, sanadır cümle ihtiram, Keremin de azametin ve celâlin kadar yüce; Celâl senin, kerem senin; ey Zü’l-Celâli ve’l-İkrâm. Yârabbi… Rivayet edilir ki; “Zü’l -Celâli ve’l-İkrâm” Bunca ism-i şerifin içinde ism-i a’zâm… Her şey senin ilminde, bize düşer mi yorum? Yârab, bildirdiğinden öteyi bilmiyorum… Yalnız sanadır ta… Read More »

Eşler Arasında ki Geçimsizliği Bitiren Kini Nefreti Sevgiye Çeviren Esmaül Hüsna ve Dua

  Eşler Arasında ki Geçimsizliği Bitiren Kini Nefreti Sevgiye Çeviren Esmaül Hüsna ve Dua Günümüzde ailelerin kolayca parçalandığını dağıldığını görüyoruz. Artık aile birliğine çok önem vermeyen birbirini sevmeyen nefret eden kin duyan karı kocalar söz konusu. Eşler arasında ki geçimsizlik kin ve öfke kısa zamanda şiddete dönüşüp aile birliğinin dağılmasıyla neticelenmektedir. Karı koca arasında ki… Read More »

Tüm Kilitli İşleri Açan Çok Tesirli Dua Tertibi

Tüm Kilitli İşleri Açan Çok Tesirli Dua Tertibi Bu dua tertibi gerçekten çok önemli ve faziletlidir. Gerçekten inanarak kalpten gönülden uygulayalım inşallah. Pazarı Pazartesiye bağlayan gece, çarşambayı perşembeye bağlayan gece ve Perşembeyi Cumaya bağlayan gece yapmak daha hayırlıdır. Önce 4 rekat Allah rızası için namaz kılıyoruz 1000 defa ” YA LATİF ” esmasını çekiyoruz 100… Read More »

Er-Râfi İsm-i Şerifi’nin Sırları

Er-Râfi İsm-i Şerifi’nin Sırları ve Faziletleri Er-Râfi İsm-i Şerifi’nin Manası: “Kullarından bazılarını yükseltici.” Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri: Bu mübarek ism-i şerifi (70) defa okuyanlar zalimlerin şerrinden emin olurlar. Yüce bir mertebeye ulaşmak isteyen kimse gece yarısı (100) defa “Yâ Râfiu celle celâlühû” diye okumalıdır. Bu, fukaralıktan da kurtulmasına bir vesile olur. Vird edinerek okuyanlar,… Read More »

Esma-i Hüsna ve Sırları

Esma-i Hüsna ve Sırları Nelerdir? Esma-i Hüsna Yüce Yaratıcımız Allah’ın Güzel İsimlerine Verilen Addır. Esma-i Hüsna ve Sırlarına Vakıf Olmak İçin Faydalarından Yararlanmak İçin Sık Sık Bu Güzel İsimleri Zikretmeliyiz. Hüvellahüllezi la ilahe illa hü” Manası: “O öyle bir Allah’tır ki, O’ndan başka ibadet edilecek hiçbir ilah yoktur.” Bu Zikrin Sırları: Kim her gün devamlı olarak: “Ya… Read More »

Allah’ın Güzel İsimleri İle Dua

Allah’ın Güzel İsimleri İle Nasıl Dua Edilir? Allah’ın Güzel İsimleri Esmaül Hüsna Faziletleri Nelerdir? Cenab-ı Allah şöyle buyurmuştur: “Allah’ın güzel isimleri vardır; O’na onlarla dua edin.” (A’raf: 180). Ebu Hureyre radıyallahu anhden: Resulullah saallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuş¬tur: Allah teala’nın yüzden bir eksik doksan dokuz ismi vardır. Kim onları ezberlerse, onları bilip onlara iman… Read More »