Tag Archives: esma-i hüsna tecellileri sırları

Bağışlanmak İçin Okunacak Esma-ül Hüsna

bağışlanmak için okunacak EL GAFFÂR İsmi Şerifi günde 1281 kere zikredilebilir. EL GAFFÂR Fazileti faydaları ve anlamını sizler için bu yazımızda derledik. EL GAFFÂR :  Mağrifeti pek çok Zikir Sayısı: 1281 – Bağışlanmak ve günahlardan korunmak için okunur. Ebced değeri 1281 Ya Gaffar zikrine devam eden günahlarından, hata ve isyanlarından mağfiret bulur. Affolunur. Hasımlarının gözünde… Read More »

İnsanların Niyetlerini Anlamak İçin Okunacak Esma-ül Hüsna

İnsanların niyetlerini anlamak  için okunacak EL MÜHEYMİN İsmi Şerifi günde 145 kere zikredilebilir. EL MÜHEYMİN Fazileti faydaları ve anlamını sizler için bu yazımızda derledik. EL MÜHEYMİN: Gözeten ve Koruyan Zikir sayısı : 145 – İnsanların düşüncelerini anlar korunur.20.025 Ya Müheymin zikrine devam eden unutkanlıktan kurtulur. Bu zikre bir Ulema ile devam eden gizli sırlara vakıf… Read More »

Selamette Olmak İçin Okunacak Esma-ül Hüsna

Selamette olmak için okunacak ES SELAM İsmi Şerifi günde 131 kere zikredilebilir. ES SELAM Fazileti faydaları ve anlamını sizler için bu yazımızda derledik. ES SELAM:  Kullarını selamete çıkaran, Cennetteki bahtiyar kullarına selam veren Zikir sayısı : 131 – Korkulan her şeyden korunmak için okunur. Ebced değeri 17.161 Hasta üzerine 121 veya 161 defa Ya Selam ismi… Read More »

Allah Esması Anlamı ve Faziletleri Zikir Sayısı

Tüm isim ve sıfatları kendinde toplayan yüce Allah’ın zatının, başka hiçbir varlığa verilemeyen ismidir. Allah zikrine devam eden kişinin derecesi hem Allah katında hem de insanlar katında artar. İnsanlar arasında; sevilen, sayılan, sözü geçen kıymetli bir kişi olur. Duaları kabul görür. Nefis şeytanının şerrinden kurtulur. Kişi 7 gün oruç tutup, gece yarısında 2 rekat Allah… Read More »