Tag Archives: abdest alınırken okunacak dualar

Yüzü Yıkarken Okunacak Dua

  Abdest Alırken Yüzü Yıkarken Okunacak Dua Nedir? “Allâhumme beyyid vechî binûrike yevme tebyazzu vucûhun ve tesveddu vucûh.” Allah’ım! Bir kısım yüzlerin ağarıp bir kısım yüzlerin ise kararacağı günde benim yüzümü de ağart.

Başı Mesh Ederken Okunacak Dua

Başı mesh ederken okunacak dua nedir? Abdest alırken başı mesh etme esnasında hangi dua okunur? “Allâhumme ezıllenî tahte zilli ‘arşike yevme lâ zille illâ zılluk.” Allah’ım! Arş’ının gölgesinden başka hiçbir gölgenin bulunmadığı günde beni Arş’ının altında gölgelendir.

Ayakları Yıkarken Okunacak Dua

Rabbimizin huzuruna çıkarken, namaz için abdest alırken abdestimizi dualarla bezemeliyiz. Abdest alırken okunan duaları daha önce sizinle paylaşmıştık. Şimdi biraz detaya inelim ve abdest alırken ayakları yıkarken hangi dua okunur ona bakalım. Ayakları Yıkarken Okunacak Dua Arapça : “Allâhumme sebbit kademeyye ‘ale’s— sırâtı yevme tezillu fîhi’l-akdâm.” Ayakları Yıkarken Okunacak Dua Türkçe Anlamı Manası : Allah’ım! Bazı ayakların… Read More »

Abdest Alırken Okunan Abdest Duaları

Abdest Alırken Okunan Abdest Duaları Nelerdir? Güzel bir abdest almak için ne gibi dualar okunur? İşte bu sorularınızın cevabı; Abdestin başında, Bismillahirrahmanirrahim (Esirgeyen bağışlayan Allah’ın adıyla) demesi müstehaptır. Eğer sadece, bismillah derse, o da yeter. – Ömer bin Hattab radıyallahu anhden: Resulullah sallal¬lahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Kim abdest alır da: Eşhedü enla ilahe illallahü… Read More »