Tag Archives: abdest alırken okunan dualar ve anlamları

Ayakları Yıkarken Okunacak Dua

Rabbimizin huzuruna çıkarken, namaz için abdest alırken abdestimizi dualarla bezemeliyiz. Abdest alırken okunan duaları daha önce sizinle paylaşmıştık. Şimdi biraz detaya inelim ve abdest alırken ayakları yıkarken hangi dua okunur ona bakalım. Ayakları Yıkarken Okunacak Dua Arapça : “Allâhumme sebbit kademeyye ‘ale’s— sırâtı yevme tezillu fîhi’l-akdâm.” Ayakları Yıkarken Okunacak Dua Türkçe Anlamı Manası : Allah’ım! Bazı ayakların… Read More »

Ağza Su Verirken Okunacak Dua

Abdest alırken pek çok dua edilir. Güzel ve sağlam bir abdest için muhakkat dualar edilmeli ve tam bir teslimiyet içerisinde hareket edilmelidir. İşte Abdest sırasında ağza su verirken okunacak dua: “Allâhumme eskınî min hava nebiyyike ke’sen lâ azmeu ba’dehu ebeden.” Allah’ım! Bana Peygamberinin havzından bir kâse su ver ki, artık ondan sonra ebediyyen susamayayım.

Abdest Alırken Okunan Dualar

Abdest alırken okunan dualar hangileridir? Abdest alırken okunacak dualar ve anlamları nedir? Abdest alırken okunan dualar diyanet ve arapça dualar nelerdir? İşte abdest alırken okunan dualar ve anlamları. 1-Abdeste Başlarken: Bismillâhil-azîm. Vel-hamdü lillâhi alâ dînil-İslâm. Ve alâ tevfîk-ıl-îmân. Ve ala hidayetir rahman. El-hamdü lillâhil-lezî ce’alelmâe tahûren ve ce’alel-islâme nûren. Manası “Azamet ve celâl sahibi Allah’ın adiyle… Read More »