Tag Archives: abdest alınırken okunacak dua

Başı Mesh Ederken Okunacak Dua

Başı mesh ederken okunacak dua nedir? Abdest alırken başı mesh etme esnasında hangi dua okunur? “Allâhumme ezıllenî tahte zilli ‘arşike yevme lâ zille illâ zılluk.” Allah’ım! Arş’ının gölgesinden başka hiçbir gölgenin bulunmadığı günde beni Arş’ının altında gölgelendir.

Ayakları Yıkarken Okunacak Dua

Rabbimizin huzuruna çıkarken, namaz için abdest alırken abdestimizi dualarla bezemeliyiz. Abdest alırken okunan duaları daha önce sizinle paylaşmıştık. Şimdi biraz detaya inelim ve abdest alırken ayakları yıkarken hangi dua okunur ona bakalım. Ayakları Yıkarken Okunacak Dua Arapça : “Allâhumme sebbit kademeyye ‘ale’s— sırâtı yevme tezillu fîhi’l-akdâm.” Ayakları Yıkarken Okunacak Dua Türkçe Anlamı Manası : Allah’ım! Bazı ayakların… Read More »

Abdest Alırken Okunan Dualar

Abdest alırken okunan dualar hangileridir? Abdest alırken okunacak dualar ve anlamları nedir? Abdest alırken okunan dualar diyanet ve arapça dualar nelerdir? İşte abdest alırken okunan dualar ve anlamları. 1-Abdeste Başlarken: Bismillâhil-azîm. Vel-hamdü lillâhi alâ dînil-İslâm. Ve alâ tevfîk-ıl-îmân. Ve ala hidayetir rahman. El-hamdü lillâhil-lezî ce’alelmâe tahûren ve ce’alel-islâme nûren. Manası “Azamet ve celâl sahibi Allah’ın adiyle… Read More »