Category Archives: Faziletli Salavatlar

Ondört Bin Salavat Gücünde Bir Salavat

Allâhümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihî adede kemâlillâhi ve kemâ yeliyku bi kemâlin. “Allah’ıml Efendimiz Muhammed’e ve âline senin nezdindeki kemalât adedince ve ondaki kemalâta yaraşacak tarzda salat eyle. ” Bu salavat-ı şerife (14000) salavat gücünde çok faziletli bir salavat-ı şerifedir. Şeytan çok ibadetlere el uzatır, lakin salavat-ı şerifeye el uzatamaz. Çünkü Ruhaniyet-i… Read More »

En Güzel Salavat-ı Şerife Örnekleri

  Salavat-ı Şerife Nedir ? “Salavat”, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed aleyhissalatu vesselamı anmak, O’na selam göndermektir. Salavat Örnekleri Nelerdir? Aleyhissalatu vesselam Salavatın Anlamı : Allahın salatu selamı onun üzerine olsun. SallAllahu aleyhi ve sellem Salavatın Anlamı: Allahu Teala, Ona salatu selam etsin. Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed Salavatın Anlamı: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed’e… Read More »

7 Kere Okunan Sevapları Kat Kat Olan Salevat-ı Muza’afat (Cibril Salavatı)

Her derde deva. Herkesin ihtiyacı olan sevapları kat kat olan bir salevat. Özellikle bizleri çok seven Cibril aleyhisselamı da içine alan tek salavat. 7 kere okunduğunda ne istenirse inşaAllah Rabbimizin okuyana nasip ettiği çok değerli bir salavat. Salevat-ı Muza’afat Arapça Okunuşu: Salevat-ı Muza’afat Türkçe Okunuşu Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin salâten tühallü bihel’ukadü Ve tüferracü… Read More »