Tag Archives: esma hüsna ve anlamları

Zü’l Celâl-i ve’l İkrâm İsmi İle Hakka Münacat

Azamet ve celâline eyleyensin âlemi râm, Seni tâ’zîm eder gökler, sanadır cümle ihtiram, Keremin de azametin ve celâlin kadar yüce; Celâl senin, kerem senin; ey Zü’l-Celâli ve’l-İkrâm. Yârabbi… Rivayet edilir ki; “Zü’l -Celâli ve’l-İkrâm” Bunca ism-i şerifin içinde ism-i a’zâm… Her şey senin ilminde, bize düşer mi yorum? Yârab, bildirdiğinden öteyi bilmiyorum… Yalnız sanadır ta… Read More »

Er-Râfi İsm-i Şerifi’nin Sırları

Er-Râfi İsm-i Şerifi’nin Sırları ve Faziletleri Er-Râfi İsm-i Şerifi’nin Manası: “Kullarından bazılarını yükseltici.” Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri: Bu mübarek ism-i şerifi (70) defa okuyanlar zalimlerin şerrinden emin olurlar. Yüce bir mertebeye ulaşmak isteyen kimse gece yarısı (100) defa “Yâ Râfiu celle celâlühû” diye okumalıdır. Bu, fukaralıktan da kurtulmasına bir vesile olur. Vird edinerek okuyanlar,… Read More »

Esma-i Hüsna ve Sırları

Esma-i Hüsna ve Sırları Nelerdir? Esma-i Hüsna Yüce Yaratıcımız Allah’ın Güzel İsimlerine Verilen Addır. Esma-i Hüsna ve Sırlarına Vakıf Olmak İçin Faydalarından Yararlanmak İçin Sık Sık Bu Güzel İsimleri Zikretmeliyiz. Hüvellahüllezi la ilahe illa hü” Manası: “O öyle bir Allah’tır ki, O’ndan başka ibadet edilecek hiçbir ilah yoktur.” Bu Zikrin Sırları: Kim her gün devamlı olarak: “Ya… Read More »