Tag Archives: sıkıntılardan kurtulmak için dualar

Sıkıntıları Defetme Duası

Sıkıntıları Defetme Duası Arapçası : Errahmânirrahîmi, yâ Rahmânu, yâ Rahîmu, yâ Raûfu, yâ Atûfu, ecib yâ Allâh, alâ en tusahharalî kulübe cemîi mahlûkâtir rûhâniyyâti minel ulviyyâti vessüfliyyâti, semîan mutîan, bi hakkır Rahmânirrahîmi, ve bi hakkır Raûfil Atûfi ve bi hakkil meliki hüve zahin el müekkeli bi kavâimil arşiyyeti. Sıkıntıları Defetme Duası Türkçesi : ‘‘Esirgeyen ve bağışlayan, ey Esirgeyen, ey… Read More »

Sıkıntı ve Kederde Okunacak Dua

Başına bir sıkıntı geldiğinde zor durumda kaldığında kederlenip daraldığında yapılacak güzel bir dua. Rabbim tüm sıkıntı çekenleri bu sıkıntılarından tez zamanda kurtarsın. Ebu Musa’l-Eş’ari radıyallahu anhden, Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle demiştir: Kimin başına sıkıntı ve keder gelirse şu kelimelerle dua etsin; Ene abdüke ibnü abdike ibnü emetike fi kabdatike, nasiyeti biyedike, madın fiyye hükmüke… Read More »

Takıntılardan Kurtulmak İçin Dualar

Takıntılardan Kurtulmak İçin Hangi Duaları Okumalıyız? Hangi dualar psikolojik olarak yaşadığımız sıkıntıları giderir? Takıntılardan kurtulmak için okunacak dualar aynı zamanda depresyon ve stres gibi sıkıntılar karşısında da yardımcı olacaklardır. Bu dualar okunduğu takdirde Allah Teala sizi şeytanın takıntılarından korur ve size huzurlu bir hayat sunar. Takıntılardan kurtulmak için okunacak dua ve dualar burada belirtilmektedir; “Ve… Read More »