Tag Archives: allahümme salli ve barik dinle

Allahümme Barik Duası

Allahümme Barik Duası Arapçası :  Allâhümme bârik âlâ Muhammedin ve âlâ âli Muhammedin, kemâ bârekte âlâ Thrâhîmp ve âlâ âli Ibrâhîme inneke hamîdün mecîd. Allahümme Barik Duası Türkçe Anlamı Manası : “Allah’ım, Hz. Muhammed’i ve ailesini mübarek eyle; Hz. İbrahim’e ve ailesine İhsan ve ikram ettiğin gibi. Şüphesiz Sen, Hamîd ve Mecîd’sin.” Allâhümme Barik duası, hem bize hem de… Read More »

Allahümme Salli Duası

Allahümme Salli Duası Arapçası : Allâhümme salli âlâ Muhammedin ve âlâ âli Muhammedin, kemâ salleyte âlâ Ibrâhîme ve âlâ âli Ibrâhîme, inneke hamîdün mecid. Allahümme Salli Duası Türkçe Anlamı Manası : “Allah’ım, Hz. Muhammed ve ailesinin üzerine rahmet eyle; Hz. İbrahim ve ailesinin üzerine rahmet ve bereketini indirdiğin gibi. Şüphesiz Sen. Hem Hamîd ve hem de Mecid’sin. (övgüve layıksın… Read More »

Allahümme Salli ve Allahümme Barik Duaları

Allahümme Salli Duası Türkçe Okunuşu:  Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd. Allahümme Salli Duası Anlamı (Meali): Allah’ım! Muhammed’e ve Muhammed’in ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. İbrahim’e ve İbrahim’in ümmetine rahmet ettiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de… Read More »