Tag Archives: en güçlü dualar

Dua Sevdası

Bir Velî, Kâbe’de gözyaşlarıyla duâ ediyordu; Öylesine ağladı ki, görenler meraklandılar. Yanma varıp, “bu kadar ağlayarak ne için duâ ettin Allaha” dediler. Gözyaşlarını kollarının yeniyle silerken cevap verdi Velî: “Ben” dedi, “yaşadığım sürece duâ edebilmeyi diledim”… “Duâlarım kabul olmuyor” diye üzülme… Düşün ki, O na duâ edebilmek, Duâ edenlerden olabilmek dahî, Yeterince büyük bir mutluluk… Read More »

Dua Etmeye Teşvik

“Bana dua edin size cevap vereyim (M üm inun 23/60) Peygamber efendimiz şöyle buyurdu, Allah katında duadan daha şerefli bir şey yoktur Dua aynı zamanda bir ibadettir, dua ibadetin ta kendisidir. En makbul dua gönülden samimi bir kalp ile, olacağına mutlak manada inanılarak yapılandır. Mesela insan duasında samimi bir müslüman olmayı ifade ediyorsa hareketleri ile… Read More »

Önemli Dualar Hangileridir?

Duanın önemlisi önemsizi olmaz. Dua Allah ile kulu arasında bir köprüdür. Dua ederek kulluğumuzu hatırlar O’nun yüceliğini pekiştirmiş oluruz. Rahman ve Rahim olan çok bağışlayıcı ve lütuf sahibi olan Rabbimiz ettiğimiz dualarla ve samimi yalvarışımızla istediklerimizi bize verir. Yinede bazı kimseler için bazı dualar önemlidir. Çünkü o duayı yaptığında ya hemen kabul görmüş ya da… Read More »