Tag Archives: teyemmüm nasıl yapılır

Teyemmüm Ederken Dua Okunur mu?

Teyemmüm Ederken Dua Okunur mu? Teyemmümün başında bismillah demesi müstehaptır. Eğer cünüb veya hayız ise gusülde dediğimiz gibi yapar. Ama abdestte geçen şehadet kelimesini getirmek gibi; yüz ve elleri yıkarken okunacak dualar gibi şeyleri görmedim, arkadaşlarımızdan da işitmedim. Öyle görünüyor ki onun hükmü de abdestte anlattığımız gibidir. Zira teyemmüm de abdest gibi bir temizliktir.

Teyemmüm Yaparken Okunacak Dua

Teyemmüm Yaparken Hangi Dualar Okunur? Teyemmüme başlarken Besmele çekmek müstehabdır. Teyemmüm eden, cenabet veya hayızlı ise durum, abdest bahsinde geçtiği gibidir. Teyemmümün sonunda şehadet getirmek, abdest bahsinde geçen diğer zikirleri söylemek ve uzuv dualarını okumak hakkında ashabımızın ve diğer âlimlerin bir şey söylediğini görmedim. Zahirde, teyemmümün hükmü bu hususlarda abdest hükmü gibi olmasıdır. Çünkü teyemmüm… Read More »

Teyemmüm Ederken Okunacak Dua

        Teyemmüm Ederken Okunacak Dualar Abdest Alırken Okunacak Dualarla Aynıdır. Teyemmümün başında bismillah demesi müstehaptır. Eğer cünüb veya hayız ise gusülde dediğimiz gibi yapar. Ama abdestte geçen şehadet kelimesini getirmek gibi; yüz ve elleri yıkarken okunacak dualar gibi şeyleri görmedim, arkadaşlarımızdan da işitmedim. Öyle görünüyor ki onun hükmü de abdestte anlattığımız gibidir. Zira… Read More »