Gece Yarısında Uyanıp Tekrar Yatarken Okunacak Dua

By | 13 Nisan 2014

duaGece Yarısında Uyanıp Tekrar Yatarken Okunacak Dua Arapçası : Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke, Allâhumme estağfirüke lizenbî ve es’elüke rahmeteke. Allâhumme zidnî ilmen velâ tüziğ kalbî ba’de izhedeytenî ve heblî min ledünke rahmeten, inneke entel Vehhâb.

Gece Yarısında Uyanıp Tekrar Yatarken Okunacak Dua Türkçesi : “Senden başka ilah yoktu*, ancak Sen varsın. Seni noksan sıfatlardan beri kılar, kemal sıfatlarla vasıflanmış sayarım. Günahımın bağışlanmasını ve rahmetini istiyorum.”,

“Allah’ım, ilmimi çoğalt, hidayet verdikten sonra kalbimi kötü inançlara çevirme. Manevi huzurunda bana rahmet bağışla. Hakkıyla bağışlayan ve hibe eden Şensin.”

Uykusunu bölüp tekrar yatağa giren insanın, yine dua ile yatağa yatması gerekmektedir. Duasız yatan kimsenin korkulu rüyalar göreceği ve çeşitli vesveselere dalacağı muhakkaktır. Bu bakımdan, uyanıp da tekrar yatan kimse, bu duayı okumalıdır.

Category: Şifalı Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.