Her Sabah Okunması Gereken Dua

By | 25 Ekim 2014

dualarHer Sabah Okunması Gereken Dua Arapçası : Allâhumme tasaddak aleyye bi tûlil umri ve sıhhatil bedeni ve selâmetissadri ve hüsnil afiyeti ve sâatir-rızki, vel emni vel ferâği ven- necâti an eydizzalemeti, vel vecâheti minennâsi vel fehmi fîlulûmi vel- meârifi vel-Kur’âni, ve bekâil îmâni ve halâvetil îmâni vel âfiyetişşâmi- leti li cemîi ahvâli ve bit’tibâi nebiyyike Muhammedin aleyhissalâtü vesselâm, vessebâti alâ dînihi ilâ yevmil kıyâmeti bi rahmetike yâ Er- hamerrâhimîn

Her Sabah Okunması Gereken Dua Türkçe Anlamı : “Allah’ım, ömrümün uzunluğunu, vücudumun sağlığını, gönlümün genişliğini sağla; bana uzun ömür, sağlam vücut ve gönül ferahlığı ver. Güzel neşe, bol rızık, emniyet ve huzur ver, ve zalimin elinden kurtar. İnsanlara beni sevdir. İlimde, maarifte (eğitim-öğretimde) ve Kur’ an’da beni anlayışlı kıl.”

“İmanımı baki ve güzel (halâvetli) yap. Bütün hallerimi iyi hallere dönüştür. Peygamberine beni bağlı kıl, salât ve selam Onun ve Ona tabi olanların üzerine olsun. Kıyamet gününe kadar dininde beni sabit kıl Rahmetinle duamı kabul eyle Allah’ım. Çünkü Sen, merhamet edicilerin en merhametlisisin.”
Bu dua sabahları okunur ve buna devam edilirse daha faydalı olur. Bu duanın çok yararlı olduğu tecrübe ile sabit olmuştur.
Kıyamete kadar bu mübarek duanın tesiri bakidir, âlimler bunu ye vasıflanmışlardır.

Category: Günlük Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.