İnna Fetahna Suresi

By | 11 Şubat 2014

duaİnna Fetahna Suresi Fazileti ve Sırları Nelerdir?

İnna Fetahna Suresi Arapça :

Allahümme yâ nûr-u veya müdebbirel – umur i ah-ricna minezzulûmati ilânnûr-i bihakkı âyetennûr-i ve bi hakkı innâ fetahna leke fethen mübînâ. Ya fettah, yâ rezzak. Ya müfettehel ebvab iftah aleyna ebvabel hayri bihurmeti Muhammeden aleyhisselâtü vesselam ve âlihi ve eshabihi ve zürriyyatihi ve ezvâcihi ecmaîn. Birahmetike yâ erhamerrahimîn. Velhamdü lillahi rabbil-âlemin.

İNNA FETAHNA LEKE FETHAN MÜBİNA SIRRI

“İnna fetehna leke fethan Mübina” ayetini (313.489) defa zikredenlerde olaganüstü sırlar açığa çıkmaya başlar. Bütün kapalı kapılar birer birer açılır.

Rüya ve yakaza alemlerinde sırlar açığa çıkar. Engel olan şey neyse -başarı, evlilik, rızk, hastalık, huzursuzluk, düşmanlıklar- yavaş yavaş ortadan ka…lkıp güzel bir ufka gelir. Bu ismin özellikle çok zeki fıtratlı öğrencilere büyük yararları vardır.

Kendi sahalarında olağanüstü açılım ve dönüşüm yaşamakta çok başarılı projelere imza atmakta bu ismin tecellisi önemli rol oynar. İlahi alemlerin ve kapalı kapıların açılmasınada sabır gerekir.

Fettah adı azametli bir addır. Bu adın ışın tecellisi altında olan kimse kendi nefsini muhasebe edecek kudrete getirilir. Devam edenler, Allah’a yakınlaşma sırrını kavrarlar.