Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir Neye İşarettir?

By | 21 Mayıs 2022

kayipdualar.net sitemizin İslami rüya tabirleri bölümünde sizlere rüyada Gül görmenin ne anlama geldiğini neye işaret olduğunu kısaca açıklamaya çalışacağız. Sizde rüyanızda Gül gördüyseniz ne demek olduğunu neye işarettir öğrenebilirsiniz.

Rüyada görülen gül, çoğunlukla kadını simgeler. Fakat yorumcular gül için değişik yorumlar getirmişlerdir. Kimine göre gül, “Güzel evlât, sadık dost, güzel kadın, vefasız bir adam ve iyi bir yardımcıdır” Kimileri ise, “Rüyada gül görmek mal ve şereftir” demişlerdir. Ayrıca gül, rengine, mevsime ve biçimine göre yorumlanır. Bekâr bir kimse gonca bir gül kopardığını ve bunu yakasına taktığını görse, genç ve güzel bir kızla evleneceğine işaret sayılır. Bazan da rüyada gül goncası koparmak, çocuğundan ayrılacağına işarettir. Bir kimse rüyada gül topladığını ve bunları demetlediğini görse, yüksek bir mevkiye geleceğini ve şöhretinin çok artacağına hükmedilir. Rüyada mevsiminde ağaç üzerinde gül görmek, rüyayı görenin çocuğu olacağına işaret sayılır. Eğer görünen güller kırmızı ise, doğacak çocuğun kız, sarı veya beyaz ise erkek olacağına yorumlanır. Aynı rüyayı bekâr bir kimsenin görmesi ise, o kişinin evleneceğine işarettir. Ayrıca gül ferahlık ve sevincin simgesi olarak kabul edilir. Mevsimi dışında gül görmek ise, rüya sahibinin evladı tarafından üzüleceğine işaret sayılır. Evli bir kimse rüyada kırmızı gül topladığını görse, eşinin okşanmayı, sevilmeyi istediğine hükmedilir. Şayet topladığı güller sarı ise eşinin dürüst ve namuslu olduğuna yorumlanır. Beyaz gül ise inancın çok kuvvetli olduğuna bir kanıttır.
Rüyada bir kimse gül ağacı görse, rüya sahibinin namuslu, dürüst ve saygıdeğer biri ile tanışacağına işarettir. Şayet gül ağacını kestiğini görürse, rüya aksine yorumlanır.