Rüyada Işık Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

By | 16 Haziran 2022

kayipdualar.net sitemizin İslami rüya tabirleri bölümünde sizlere rüyada Işık görmenin ne anlama geldiğini neye işaret olduğunu kısaca açıklamaya çalışacağız. Sizde rüyanızda Işık gördüyseniz ne demek olduğunu neye işarettir öğrenebilirsiniz.

Rüyada görülen ışık, bazı rüyalarda da görüldüğü gibi değişik sembolleri çağrıştırır. Işık, kimi zaman aydınlığı, ferahlığı simgelerken, bazen sıkıntı çekmeye ve hastalığa yorumlanır. Bazı durumlarda da iman zayıflığını veya ölümü işaret eder.
Bir kimse rüyada elektrik ışığı görse, rüya sahibinin sıkıntısı varsa, tüm sıkıntılarından kurtulup ferahlığa erişeceğine hükmedilir. Rüyada mum ışığı görmek ise, o kişinin hastalanacağına işarettir. Şayet ışığın söndüğünü görürse, rüyayı görenin ya kendisi yada ailesinden birinin öleceğine yorumlanır.
Bir kimse rüyada kibrit yaktığını görse, o kişi evli ise bir çocuğu olacağına fakat fazla yaşayamayacağına hükmedilir. Rüyada güneş ışığı görmek ise rüya sahibinin büyük bir mutluluğu, her dileğinin yerine geleceğine işaret sayılır.Rüyada ay ışığı görmek ise, sevenlerin birbirlerine kavuşacağına işarettir.