Rüyada Kapı Görmek Ne Anlama Gelir Neye İşarettir?

By | 04 Haziran 2022

kayipdualar.net sitemizin İslami rüya tabirleri bölümünde sizlere rüyada kapı görmenin ne anlama geldiğini neye işaret olduğunu kısaca açıklamaya çalışacağız. Sizde rüyanızda kapı gördüyseniz ne demek olduğunu neye işarettir öğrenebilirsiniz.

Rüyada görülen kapı, bazı rüyalarda görüldüğü gibi, kişiye, yerine ve bulunduğu duruma göre çeşitli çağrışımlar yapmaktadır.Bir kimse rüyada evinin kapısının değiştiğini görse, iş hayatının değişeceğine hükmedilir. Şayet evinin kapısının yerinde olmadığını görse, işinin bozulduğuna ve başka bir iş peşinde olduğuna yorumlanır. Eğer kapının yerinde ve kilitli olduğunu görürse kazancının artacağına işaret sayılır.
Kimi yorumcular evin kapısını evin sahibi olarak yorumlarken, oda kapısını da eşi olduğuna işaret saymışlardır. Kiler kapısını hizmetçiye, mutfak kapısını da geçime ve rızka yorumlamışlardır.
Bir kimse rüyada kapıların açık olduğunu görse, geçiminin ve rızkının iyi olduğuna işaret eder. Oda kapısının yeni olması ise eşinin namuslu ve ahlâklı olduğuna hükmedilir.
Rüyada görülen açık kapı bazan rızık kapısı olarak tanımlanır. Kapalı kapı ise sır olarak çağrışım yapar. Kimi yorumcular da kapalı ve kilitli kapıları kızlar, açık kapıları da kadınlar olarak işaret etmişlerdir. Aralık duran kapıları ise, dul kadınlara işaret saymışlardır.
Bir kimse rüyada kapıdan çıktığını ve önünde genişlik, yeşillik ve güzel kokuların geldiğini görse, ahiretinin güzel olacağına hükmedilir. Şayet kapıdan çıkarken, karanlık, pislik, hayvan leşi veya ateşle karşılaştığını görse, o kişinin ahirette azap içerisinde olacağına yorumlanır.
Dar bir kapıdan geniş bir yere çıktığını görmek ise, rüyayı görenin sıkıntıdan kurtulup ferahlayacağına hükmedilir.
Rüyada bir kimse odasının kapısını kapattığını görse, eşinden ayrılacağına yorumlanır. Şayet kapısını çivilediğini görürse, başkasıyla ilişki kurmayacak kadar eşine yürekten bağlı olduğuna hükmedilir.