Rüyada Kilise Görmek Ne Anlama Gelir Neye İşarettir?

By | 30 Eylül 2022

kayipdualar.net sitemizin İslami rüya tabirleri bölümünde sizlere rüyada Kilise görmenin ne anlama geldiğini neye işaret olduğunu kısaca açıklamaya çalışacağız.
Sizde rüyanızda Kilise gördüyseniz ne demek olduğunu neye işarettir öğrenebilirsiniz.

Rüyada görülen kilise rüya sahibinin dini inançları doğrultusunda yorumu yapılır. Hristiyan bir kimseye yaptığı çağrışımlar, müslüman bir kimse için aksi olarak tanımlanır. Okuyucu da bu noktayı göz önüne alarak yorumunu yapmalı veya seçmelidir.
Bazı yorumcular, kilise ve benzeri yerlerin şeytanların toplantı yeri olarak yorumlarlar. Kilisenin yeniliği, büyüklüğü ve yapılışı dinde zaafa ve müslümanların aldatıldığına işaret sayılır. Şayet kilisenin ve benzerlerinin yıkıldığını veya ona bir yıldırım düşüp harap olduğunu görmek, iman sahiplerinin yücelmesine, hristiyanların da yardımcısız kaldıklarına hükmedilir.
Müslüman bir kimsenin kilisede onlar gibi ibadet ettiğini görmesi, dini inancının zayıf olup şeytana uyduğuna işaret sayılır. Hristiyan bir kimse için bu tür rüyalar görmesi aksine yorumlanır. Şayet müslüman bir kimse evinin kilise biçimine döndüğünü görürse, ailesiyle birlikte gazaba uğrayacağına yorumlanır.
Bir kimse rüyada kiliseye gittiğini ve orada Yüce Allah’a yakardığını görse, bir ölü için mezarlığa gideceğine veya cenaze namazında bulunacağına işaret eder.