Rüyada Oruç Görmek Ne Anlama Gelir Neye İşarettir?

By | 24 Ocak 2023

kayipdualar.net sitemizin İslami rüya tabirleri bölümünde sizlere rüyada Oruç görmenin ne anlama geldiğini neye işaret olduğunu kısaca açıklamaya çalışacağız. Sizde rüyanızda Oruç gördüyseniz ne demek olduğunu neye işarettir öğrenebilirsiniz.Rüyada görülen oruç, kişiye, duruma ve bulunulan ortama göre çeşitli çağrışımlar yapar. Bazan düşmanlarından korunmaya, nefsini eza ve cefadan muhafazaya işaret sayılır. Hazan ise, hastanın ölmesine, susmaya, kıtlığa veya geçim darlığına yorumlanır. Kimi zaman da, borcunu ifa etmeye, İn ahlamaya, sevince ya da kurtuluşa işaret eder.
Bir kimse rüyada oruç tuttuğunu görse,yaptığı ibadetlerin kabul .dileceğine işaret sayılır. Oruçlu bir kimsenin iftar edip orucunu aç lığını görmesi sağlıklı bir ömür süreceğine yorumlanır. Bazı yorumcular, rüyada oruç bozmayı, bol rızk ve bereketli bir geçimle tanımlamışlardır.
Borçlu bir kimse Ramazan ayı dışında oruç tuttuğunu görse, borcundan kurtulup ferahlayacağına işaret eder. Hasta bir kimse veya hastası olan bu tür bir rüyayı görse, şifa bulacaklarına hükmedilir. Kimi yorumcular ise, rüyada oruç tuttuğunu görmek, tövbeye, yeminden kefarete, hacca veya erkek evlâdı olacağına işaret saymışlardır. Bir kimse rüyada oruçlu iken unutup orucunu bozduğunu görse, bol ve helâl rızık bulacağına işaret eder. Bazı yorumcular da, rüyada oruç tutmayı kudrete, reisliğe, sağlığa, mertebeye, tövbeye, zafere, nimet çokluğuna ve hacıa olmağa yorumlamışlardır.