Servetin Çoğalması İçin Okunacak Dua

By | 25 Ekim 2014

sifali-dualarServetin Çoğalması İçin Okunacak Dua Arapçası : (BismillâhirRahmânirRahîm.)

Yâ Hâdiyel mudillîne, ve yâ Rahîmel müznibîne ve yâ mükılle aserâtil âsirîne, ihram abdike vel hataral azîmi. Ve lil-müslimîne küllihim ecmaîne, vec’alnâ minel ahyâil merzûkîne, en’amte aleyhim minennebiyyîne vessıddıkîne veşşühedâi vessâlihîne, âmîn, yâ Rabbel âlemîne, velhamdülillâhi Rabbil âlemîn.

Servetin Çoğalması İçin Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.”

“Ey yolunu şaşıranlara yol gösteren, günahlardan bağışlayan ve geçinemeyen kişileri sıkıntıdan kurtaran Allah’ım. Kuluna merhamet et, hatasını bağışla. Ve bütün Müslümanların günahlarını affet. Bizi rızıklanan dirilerden eyle. Kendilerine nimet ihsan ettiğin nebiler, sıddıklar, şehitler ve Salih kulların hürmetine, onlara ihsan ettiğini hepimize

İhsan et Allah’ım. Âmin, ey Âlemlerin Rabbi olan Rabbimiz. Hamd, Âlemlerin Rabbine aittir.”
Servetin çoğalması ve helal bir rızka sahip olunması için bu dua sabah ve akşam okunmalı, bunu ihmal etmemeliyiz. Kazancın en makbulü helal olanıdır. Malın çokluğu mühim değil, mühim olan az olup öz olanıdır. Peygamberimiz bir hadis-i şeriflerinde, “azdırmayan ve helal olan malı” istemiştir, “helal rızkı” istemiştir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.