Şirkten Korunma Duası

By | 02 Ekim 2014

duaŞirkten Korunma Duası Arapçası : (BismillâhirRahmânirRahîm.)

Allâhumme innî eüzü bike, min en üşrike bike şey’en ve ene a’lemü ve estağfirüke limâ lâ a’lemü.
Allâhumme innî asbahtü üşhidüke ve üşhidü hamelete arşike ve cemfi halkike bi enneke entellâhu lâ ilâhe illâ ente vahdehü lâ şerike- leke, estağfirüke ve etûbü ileyke ve eşhedü enne Muhammeden ab- düke ve Resülüke.

Şirkten Korunma Duası Türkçe Anlamı : “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.”

“Allah’ım, herhangi bir şekilde şirk koşmaktan Sana sığınırım. Ben bilirim ve istiğfar ederim. Bilmeyerek yaptığım hatalardan da sana istiğfar ederim.”
“Sana şahadet ederek sabahladım. Arşını yüklenenlere ve bütün mahlûkatına şahadet ederim ki sen, Allah’sın. Senden başka ilah yoktur. Ancak sen varsın. Teksin, şerikin (ortağın) yoktur.
Senden bağışlanma (mağfiret) talep ederim. Sana rüku ederim (yönelirim, dönerim)  şahadet ederim ki Hz. Muhammed, Senin kulun ve Resulün’ dür.”
Bu duaya “İstiğfar Duası” da denir. Buna devam etmek, günahlarımızı dökmeye ve bizleri anadan doğma günahsız yapmaya sebep olacaktır. Ancak, inanmak ve sağlam itikatla buna devam etmek lazımdır.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.