Yatsı Namazı’ndan Sonra Okunacak Dua

By | 10 Ekim 2014

duaYatsı Namazı’ndan Sonra Okunacak Dua Arapçası :  Yâ dâimen bilâ fenâin ve yâ kâimen bilâ zevâlin ve yâ müdeb- biren bilâ vezirin. Sehhil aleynâ ve ebeveynâ külle asrin.

Yatsı Namazı’ndan Sonra Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Devamı olup sonu olmayan, ayakta olup hiç yıkılmayan ve ey tedbiri güzel alıp veziri bulunmayan (Allah’ım), işlerimizi ve anne babalarımızın işlerini kolay eyle.”

Günlük namazlar arasında ayrı ayrı birer dua okunması arzuya muvafıktır. Gönlün hoş olması, ruhun berraklaşması, ahlakın düzelmesi ve rızkın fazlalaşması için bulunmaz bir manevi devadır.

Sabah, öğle, ikindi, Akşam ve Yatsı namazlarından sonra okunacak seçme dualar, teker teker Gümüşhaneli Merhum Ahmed Ziyaüddin Efendi’nin Dua Mecmuaları isimli kitaplarından seçilmiştir.

Böylece bu dualar her namazın arkasından okunmalı ve gereken sağlam niyetin usulünü yerine getirilmelidir.” Her namazın kendine göre bir özelliği vardır. Bu dualar da aynen o özelliği taşımaktadır.

Category: Günlük Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.