Baş Ağrısı ve Migren İçin Dua

By | 19 Aralık 2013

duaBaş ağrısı ve migren için faydalı bir duayı yöntemi şimdi sizlerle paylaşacağız inş. Tıbbın tüm yollarını deneyip çaresi kaldıysanız aşağıda ki dua ve yöntemlerle Allah’ın izniyle bu sıkıntınızdan kurtulursunuz.

Dua Nasıl Uygulanacak?
Bu reçetenin uygulanması çok basittir. Bu ayeti kerimeler gül suyu, safran ve miskten yapılmış mürekkep ile yazılır. Yazılan bu ayeti kerimeler su geçirmez bir maddeye sarılarak başta taşınır.Yine baş ağrısı ve migrene karşı aşağıdaki tarifi uygulayınız. Allah’ın izni ile sözünü ettiğimiz hastalıklardan kurtulursunuz.

Temiz bir tahta parçasına abdestli olarak aşağıdaki harfleri yazınız:

Bundan sonra on iki adet çivi alınız. Ağrı kesilinceye kadar her gün üzerine bir çivi çakınız. Ancak her çiviyi çakarken de aşağıdaki ayeti kerimeyi okumayı katiyyen ihmal etmeyiniz:

Ve lev şâe le cealehû sâkinen ve lehû mâ sekene fil leyli ven nehâri ve hüves semiy’ul aliym.

Ağrı hangi çivide kesilirse tahtayı öylece bırakınız ve temiz bir yerde muhafaza ediniz.

Aziz ve Celil Yüce Allah şöyle buyuruyor: “Ey insan! Allah benim. Benden başka tanrı yoktur. Onun için bana ibadet et! Bana şükret! Nimetlerime karşı nankörlük etme!”

Rih-ı Ahmer cevaben şöyle dedi:
Ya Nebiyyellah, hastalıkların çeşitleri pek çoktur. Lakin bendeki hastalıkların özeti on dörttür:
Basur, fistül, yel, bağırsak gazları, şişkinlik, mide bulanması, kalb rahatsızlıkları, sırt ağrıları, baş hastalıkları, damarların iltihap ve ağrıları ve tıra denilen hastalık bunlardan birer parçadır.