Çocuğunuzla Her Konuda En Ayrıntılı Ve Açık Bir Şekilde Konuşabilmelisiniz

By | 14 Aralık 2022

ı – Neler Oluyor? Çocuğunuzla her şeyi açıkça konuşup tartışabileceğiniz bir serbestlik, hem çocuğunuz hem aileniz için önemli bir koruyucudur.
Çocuğunuzla ilişkiniz bir müddet tamamen yakın denetiminizde olacaktır. Çünkü onu önce kucağınızda taşıyacak, sonra elinden tutup gezdireceksiniz. Fakat bir gün gelecek çocuğunuz kucağınızdan inecek, elinizden kurtulup uzaklaşacaktır. Onun arkadaşlar edinmesi, okulla, sokakla, yepyeni ilgilerle tanışması, kısacası hayatın kaplını açıp İçeri girmesi, çocuğunuzla ilişkinizin zorlaştıracak, bazen imkânsız kılacaktır. İlişkinizin yalnız sizin denetiminizde olma bunlamaya başladığınızda yaşayacağınız iki anlamlı ve sevimlidir. Ama artık büyük yardımcıya ihtiyacınız yok mudur?(esirlerin bombardımanı altında eve dönmeye başladığında çocuğunuzla her şeyi  bir özgürlük size en büyük
sunacaktır. Çocuğunuzla konuşabildiğim konular azaldıkça dış tesirlerin olumsuzluk İnsanlar,konuşabildiğiniz konular çoğaldıkça bu olumsuzluklar azalır. Nino fırtınası kurak toprakların yeşermesini, çöldeki yabani çiçeklerin açmasını sağlamı  Çocuklarınız da kendi fırtınalarına yakalanıp şartlarını tamamladıklarında iç dünyalalarındaki açmaya başlayan çiçeklerle tanışacaklar. duygusal olarak gelişirken birçok heyeı
anlara kapılacaklar, nice şaşkınlıklar ve yanlışlıklar yaşayacaklar. Çocuğunuzun iç dünyamdaki fırtınalardan haberdar olmanız yine özenle sağlayacağınız bir serbestlikle mümkün olacaktır.

Category: Ahlak Gelişimi

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.