Dualar İman Duası

By | 12 Ekim 2014

sifali-dualarDualar İman Duası Arapçası : Asbahnâ âlâ fıtratil islâmi ve âlâ kelimetil ihlâsi ve âlâ dîni nebiyyinî Muhammedin saliallîhu aleyhi ve selleme ve âlâ milleti ebîhi ibrâhîme aleyhissalâtü vesselâmü, hanîfen vemâ ene minel müşrikîn.

Dualar İman Duası Türkçe Anlamı Manası : “Allah’ım, bizi islam fıtratı (yaratılışı), ihlâs kelimesi ve Muhammed Mustafa’nın dini üzerine sabahlat. Allah’ım, Hz. Muhammed üzerine rahmet eyle, babası Hz. İbrahim’in üzerine de rahmet eyle. Hz. {‘arahim, halis oldum ve müşriklerden uzağım, demiştir,”

Dualar İman Duası hem iman, hem İslam ve hem de ihlas duasıdır. Bunda birçok tesirler mevcuttur. Merhum Gümüşhaneli Ahmed Ziyaüddin Efendi bu duaları sıralamış, hangisinin ne için okunacağını ayırmıştır. Dualar İman Duası ile Allah’tan iman nasip etmesini isteyebilirsiniz.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.