Tag Archives: allah rızası için dualar

Duâ, Allah’la İnsan Arasında Bir İletişimdir

Duâ insanla Allah arasında bir haberleşme, bir iletişim, bir ilişkidir. Bu iletişimin yönü insandan Allah’a doğru işlemektedir. Normal olarak insan, doğrudan doğruya Allah’la ilişki kurma, O’na hitap etme vasıtasına sahip değildir. Normal kelime alışverişi olabilmesi için, iki taraf arasında varlıksal eşitlik bulunmalıdır. Bu, dilin temel ilkesidir. İşte bu ilkeyi bozacak bir durum ortaya çıktığında insan… Read More »

Allah Rızası İçin Okunacak Dualar

Allah Rızası İçin Okunacak Dualar Nelerdir? Allah’ın Rızasını Almak Bir Mümin İçin Çok Mühimdir. Allah Rızası İçin Okunacak Dualar İle O’nun Rızasını Kazanabiliriz. Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahîm Allah’a, üzerimizdeki hadd ü hesaba gelmez lütufları adedince hamd ü sena; bütün insanlığa rahmet ve kurtuluş vesilesi olarak gönderdiği habibi Hazreti Muhammed (aleyhisselatü vesselam)’a, nezih aile fertlerine ve… Read More »

Allah Rızası İçin Nasıl Dua Edilir

Allah Rızası İçin Nasıl Dua Edilir? Allah’ın rızasını kazanmak için edilecek dua. Yanıp sönen bütün nurların ışık kaynağı.. Kendi Kendine var, varlığıyla da zaman ve mekân üstü., her an binleri, yüzbinleri var eden., onlarla varlığını gösteren., onlarda gözettiği hikmetlerde meşîet ve ilmini hatırlatan., her şeyi değiştirerek değişmezliğini iş’âr eden., hedef eksenli yürüyenlere eşya ve hadiselerin… Read More »