Tag Archives: tesbih namazının fazileti

Tesbih Namazı

Tesbih Namazı Nedir? Tesbih Namazı Kılınmasıyla İlgili Rivayetler. Son derece önemli bir namaz tarifiyle devam etmek istiyorum… Bu ÇOK DEĞERLİ NAMAZI, Efendimiz Hazreti Rasûlullâh (s.a.v.), Amcası Abdulmuttalib’in oğlu Abbas (r.a.)’a öğretmiştir. Abbas bir gün Rasûl-i Ekrem’e sorar, der ki: — Yâ Nebîyallâh, ben hayli yaşlandım, zamanımı geçirdim… Bana öyle bir şey öğret ki, bunca boşa geçen yıllardan… Read More »

Tesbih Namazı Nasıl Kılınır Diyanet

Tesbih Namazı Nasıl Kılınır Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Yayınladığı Kaynaklarda Aşağıda ki Hadis-i Şeriflerle Tarif Edilmiştir. Tesbih Namazını, Efendimiz Hz. Rasûlullâh (s.a.v.), Amcası Abdulmuttalib’in oğlu Abbas (r.a.)’a şöyle öğretmiştir. Abbas bir gün Rasûl-i Ekrem (s.a.v)’e sorar ve der ki: — Yâ Nebîyallâh, ben hayli yaşlandım, zamanımı geçirdim… Bana öyle bir şey öğret ki, bunca boşa geçen… Read More »

Tesbih Namazı Nasıl Kılınır?

Son derece önemli bir namaz olan Tesbih Namazı nasıl kılınacağının tarifiyle devam etmek istiyorum. Tesbih Namazını Rasûlullâh (s.a.v.) Efendimiz, Amcası Abdulmuttalib’in oğlu Abbas (r.a.)’a öğretmiştir. Abbas bir gün Rasûl-i Ekrem’e sorar, der ki: ** Yâ Nebîyallâh, ben hayli yaşlandım, zamanımı geçirdim… Bana öyle bir şey öğret ki, bunca boşa geçen yıllardan sonra bir şeyler yapmış olarak… Read More »