Hacerül-Esved (Öpüldükten Sonra) Okunacak Dua

By | 23 Ekim 2014

sifali-dualarHacerül-Esved (Öpüldükten Sonra) Okunacak Dua Arapçası : Allâhumme îmânen bike ve tasdiken bikitâbike ve vefâen biah- dike vettibâen lisünneti nebiyyike Muhammenin sallallâhu aleyhi ve sellem.

Hacerül-Esved (Öpüldükten Sonra) Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Allah’ım, Sana inandım, kitabını kabul ettim. Sana verdiğim Sözümü tutuyorum, bozmadım. Senin nebin (elçin) Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) sünnetine tâbi oldum (uydum).”

Hacerül-Esved mümkün ise öpülmeli. Çünkü Peygamberimiz, Hacerül-Esved’i öpmüştür. Hz. Ömer Efendimiz de öpmüş ve şöyle söylemiştir. “Ey taş, biliyorum taşsın, fakat Hz. Resul seni öptüğü için öpeceğim.” demiş ve öpmüştür.
İşte öpüldükten sonra yukarıdaki duayı okumak, feyizlenmeye sebep olacaktır. Oranın hali başkadır. Oradaki koku manevidir. Oraya giren Müslüman, çıkmak istemez. Adeta onu bir mıknatıs çeker de çeker, o anda her şey unutulur, ancak manevi bir haz alınır. Bu da Allah’ın kullarına vermiş olduğu, görünmeyen kuvvetli bir cereyanın işaretidir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.