Hacerül-Esved’in Karşısında Okunacak Dua

By | 23 Ekim 2014

dualarHacerül-Esved’in Karşısında Okunacak Dua Arapçası : Lâ ilâhe illallâhu ve lâ na’budu illâ iyyâhu muhlisine lehuddîne ve lev kerihel-kâfirûn.

Hacerül-Esved’in Karşısında Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Allah’tan başka ilah yoktur, ancak O’na ibadet ederiz. Kâfirler hoşlanmasalar da O’ndan başkasına ibadet etmeyiz.”

Hacerül-Esved’in karşısında çeşitli dualar okunur. Fakat bu büyük insan, hazırladığı dua mecmualarında Hacerül-Esved’in karşısında okunacak duanın yukarıdaki dua olduğunu açıklamış ve bize armağan olarak bırakmıştır. Her makamın kendine mahsus özel duaları vardır. O mübarek taşın karşısında hacı bu duayı okumalıdır. En az üç defa okuyup, ellerini yüzüne sürüp, hemen tavafa başlamalıdır. Soldan sağa doğru tavafa başlayacaktır. Tavaf dualarını okuyacak ve dönecektir. Bütün bu dualar İslam âlimleri tarafından ayrılmıştır.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.