Kâbe Görüldüğünde Okunacak Dua

By | 16 Ekim 2014

dualarKâbe Görüldüğünde Okunacak Dua Arapçası : Allâhumme sntesselâm ve minkesselâm ve ileyke yeûdu bis- selâm. Fe hayyinâ Rabbenâ bisselâmi. Ve edhilnâ dâreke dâresselâm. Tebârekte Rabbenâ bisselâmi ve teâleyte. Lekel-hamdü yâ Zel celâli vel-ikrâm.

Kâbe Görüldüğünde Okunacak Dua Tükçe Anlamı : “£y Allah’ım, Sen selam vasfıyla vasıflanmışsın, selam ve selamet Senin tarafındadır. Selam Sana döner. Selamet ile bizi yaşat, ey Rabbimiz. Selam evine bizi koy. Rabbimiz, selamla Sen yücesin, ulusun. Hamd, Sanadır ve Senin içindir. Celal ve ikram sahibisin.”

Bu dua çok yerlerde okunur. Kâbe göründüğünde ve Kabe’nin içine girildiğinde okunması çok daha isabetli olur.
Bütün hacılar (huccac) bu duayı Harem-i Şerif’in içine girdiklerinde ve Kâbe-i Muazzama’yı gördüklerinde okumuşlardır. Kâbe sahibi olan Yüce Mevla’yı büyüklenmek ve bütün her şeyin O’nun olduğunu söylemektir. Ayrıca O’ndan selamet istemeye ve Selam isminin hür- metine hac vazifelerimizin sağlam yapılması için yardım istemeye yöneliktir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.