Hacıların Okuyacağı Dua

By | 25 Ekim 2014

dualarHacıların Okuyacağı Dua Arapçası : (BismillâhirRahmânirRahîm.)

Allâhumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin mettesaletil uyünu binnazari ve zuhrufetul eredüne bilmatari ve hacce hâccün ve’temere ve lebbâ ve halaka ve nehara ve tâfe bil-beytil-atîki. Ve kabbelel hacere vestesleme ve seâ, ve sallâ ve deâ, ve etemme cemîel menâsiki vestekmelel ubûdiyyete ve râhe ve rehâ.

Hacıların Okuyacağı Dua Türkçe Anlamı : Bu dua her iş için okunur. Fakat, Hac yapmaya niyetlenen bir kimsenin okuması daha müessir olur.

O mübarek makamları ziyaret ederken, akşam yatağa yatarken bu duayı yedi defa okumak çok büyük faydalar getiricidir. Yalnız kalan adamın bu duayı okuması, kimsesizlerin bu duaya devam etmeleri, kendilerine çok büyük moral ve kuvvet bahşedecektir.

Bu salat ve selamı Hazreti Muhammed Mustafa Efendimiz dahi okumuştur. Ashabı Kiram bu mübarek salat ve selama devam eylemişlerdir. Bizler de bu duaya devam edelim. Hem salat ve selam getirmiş, hem de duamızı yapmış olacağız. Tevfik ve hidayet Allah’tandır.

O mübarek makamları ziyaret ederken, akşam yatağa yatarken bu duayı yedi defa okumak çok büyük faydalar getiricidir. Yalnız kalan adamın bu duayı okuması, kimsesizlerin bu duaya devam etmeleri, kendilerine çok büyük moral ve kuvvet bahşedecektir. Bu salat ve selamı Hazreti Muhammed Mustafa Efendimiz dahi okumuştur. Ashabı Kiram bu mübarek salat ve selama devam eylemişlerdir.

Bizler de bu duaya devam edelim. Hem salat ve selam getirmiş, hem de duamızı yapmış olacağız. Tevfik ve hidayet Allah’tandır.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.