Medine-i Münevvere’den Ayrılırken Okunacak Dua

By | 24 Ekim 2014

duaMedine-i Münevvere’den Ayrılırken Okunacak Dua Arapçası : Allâhumme lâ tec’al hazâ âhirel ahdi biharemi Resûlike, ve yes- sirlî elavde ilel haremeyni sebîlen sehleten bimennike ve fadlike, ver¬zuknî el-afve vel âfiyete fîd-dünyâ vel-âhireti, ve ruddenâ sâlimîne ğânimîne ilâ evtâninâ âminîn.

Medine-i Münevvere’den Ayrılırken Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Allah’ım, Habibinin haremine olan şu ziyaretimi en son kılma, lütfunla tekrar Haremeyn’i ziyaret etmemi nasip kıl. Bana dünya ve ahirette ilahi affını ve afiyetini müyesser kıl. Bize selametle, kazançlı olarak ve emin bir şekilde yurtlarımıza dönmeyi nasip eyle.”

Mübarek belde olan Medine’den ayrılırken bu dua okunur. İyi dileklerle ayrılıp, iyi dileklerle tekrar oraya gitmek için temennide bulunulur. Peygamberimiz’in medfun bulunduğu o kutsal şehirden ayrılırken, son olarak bu duayı okumak çok yerinde bir harekettir. Mevla bizleri bu uğurda feyiz alan ve duaları makbul olan kullarına ilhak buyursun, Amin.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.