Rüyada Beşik Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

By | 11 Haziran 2022

kayipdualar.net sitemizin İslami rüya tabirleri bölümünde sizlere rüyada Beşik görmenin ne anlama geldiğini neye işaret olduğunu kısaca açıklamaya çalışacağız. Sizde rüyanızda Beşik gördüyseniz ne demek olduğunu neye işarettir öğrenebilirsiniz.

Rüyada beşik görmek, erkekler içen üzüntü , keder veya hapis olarak yorumlandığı gibi, bekâr için sevinç, kadın için de çocuğu olacağına işaret sayılır. Ayrıca beşikte uyuyan bir kimse için, rüya sıkıntılı bir eve işaret eder.
Bir kimse rüyada beşik yaptığını görse, yakın bir zamanda sevdiğinden bir armağan alacağına yorumlanır. Rüyada beşiği kırmak, satmak veya başkasına vermek ise, hayırla yorumlanmaz. Bu tür bir rüya gören kimsenin evlâd sevgisinden yoksun olduğuna işaret eder.
Rüyada görülen beşik madenden ise doğacak çocuğun erkek, tahtadan ise, kız olacağına işarettir. Beşiğin kendi kendine kırıldığını görmek, çocuğun ölümüne işaret eder.

Bir kimse rüyada beşik yaptığını, fakat bunu tamamlayamadığını görürse, eşinden ayrılacağna işarettir.
Evli bir kimsenin rüyasında beşik görmesi, karısının hamile olacağına, eşi hamile ise doğacak çocuğun erkek olacağına hükmedilir. Şayet beşiğin salladığını görürse, sıkıntılarının dağılacağına, rahat yüzü göreceğine ve işinin ferahlayacağına işaret sayılır.
Rüyada beşik görmek, sevinç olarak yorumlandığında rüyayı gören kişi bekâr ve evlenmek hazırlığnda ise, yapacağı evliliğin mutluluk içinde süreceğine hükmedilir.