Rüyada Medine-i Münevvere Görmek Ne Anlama Gelir Neye İşarettir?

By | 21 Haziran 2022

kayipdualar.net sitemizin İslami rüya tabirleri bölümünde sizlere rüyada Medine-i Münevvere görmenin ne anlama geldiğini neye işaret olduğunu kısaca açıklamaya çalışacağız. Sizde rüyanızda Medine-i Münevvere gördüyseniz ne demek olduğunu neye işarettir öğrenebilirsiniz.

Bir kimse Peygamber Efendimizin bulunduğu Medine’yi ziyaret ettiğini görse, her istediği şeye kavuşacağına işarettir. Eğer Mescid-i Nebevi’nin kapılarından birinin önünde durup tövbe ettiğini görürse, tevbesiııin kabul edileceğine hükmedilir. Şayet kabr-i şerifinden nurlar fışkırdığını görürse, dininde en üst mertebeye ulaşacağına işarettir. Peygamber Efendimizin mübarek kabri ile minber arasında bulunduğunu görmek ise, cennet ehlinden olduğuna müjde sayılır. Bir kimse rüyada kabr-i şerifi kendi evinde görürse, peygamber efendimizin şefaatine ermek gibi büyük bir hayra kavuşacağına yorumlanır. Eğer hücre-i şerifi süpürdüğünü görür ise, dünya ve ahirette mutlu olacağına işarettir. Şayet yıkadığını görürse, her duasının kabul göreceğine yorumlanır. Peygamber Efendimizin eteğine yapışıp ağladığını görmek ise, şefaate ınazhar olacağına işarettir.
Bir kimse rüyada Medıneye doğru gittiğini görse, kurtuluş yolunu izleyeceğine işaret sayılır. Eğer harem-i nebeviyi nur içinde görürse, güzel rızka işarettir. Hharemin minberinde hutbe okunduğunu dinler veya görürse, sünnet-i seniyeye uyacağına yorumlanır. Haremde namaz kılmak ise, sevabının çoğalıp cennet kapılarının açıldığına işarettir.