Rüyada Mide Görmek Ne Anlama Gelir Neye İşarettir?

By | 21 Aralık 2022

kayipdualar.net sitemizin İslami rüya tabirleri bölümünde sizlere rüyada Mide görmenin ne anlama geldiğini neye işaret olduğunu kısaca açıklamaya çalışacağız.
Sizde rüyanızda Mide gördüyseniz ne demek olduğunu neye işarettir öğrenebilirsiniz.Rüyada görülen mide iş yerine çağrışım yapar. Ayrıca yeni bir işe girmeye işaret sayılır. Bazen borçlanmaya, sıkıntıya veya üzüntüye, bazen ise zorluklarla karşılaşmaya, yardım almaya ve bol kazançlı bir iş olarak da yorumlanır.
Bir kimse rüyada midesini elinde tutuyor görse, kendi başına bir işyeri açıp geçimini sağlayacağına işaret sayılır. Eğer mideyi kuvvetli sağlam görürse, o kimsenin uzun ömürlü olacağına hükmedilir. Bir kimse rüyada midesinin yarılmış ve içinin yıkanmış olduğunu görürse, o kimsenin günahlarından tevbe edip haram yemekten çekineceğine hükmedilir. Şayet midesinin yanında bir mide daha olduğunu görür ise, eline ummadığı bir yerden miras geleceğine işarettir.
Bir kimse rüyada midesini büyümüş olduğunu görse, rızkının bollaşacağına işaret eder. Eğer mideyi şiş ve hastalıklı görürse, bir zorlukla karşı karşıya geleceğine yorumlanır. Şayet karnını yarıp midesini çıkardığını görür ise tamahkârlık yapmaktan vazgeçeceğine hükmedilir.
Kimi yorumcular, rüyada görülen boş mideyi faydalı ilim tahsil etmek olarak tanımlamışlardır. Kuvvetli sağlam mideyi de, hayırlı haber olarak yorumlamışlardır.