Rüyada MUHAMMED (SAV) Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

By | 26 Aralık 2022

Rüyada peygamber efendimizi görmek her yönden hayra ve iyiliğe yorumlanır. Sahih bir hadiste “Her kim rüyasında beni görürse, o beni gerçek olarak görmüştür” buyurmuşlardır. Diğer bir hadisi şerifte de “Beni rüyasında gören, elbette cehenneme girmeyecektir.” buyurduğu bizlere ulaşmıştır. Borçlu bir kimse rüyada mübarek yüzünü görürse, o kimsenini borcunu ödeyeceğine işarettir. Eğer tutuklu ise, tahliye olacağına, korkuyor ise emniyette olacağına hükmedilir. Şayet o kimse yokluk içinde ise, sıkıntıdan kurtulacağına veya hasta ise şifa bulacağına hükmedilir.
Bir kimse rüyada peygamber efendimizi ayakta ve kendisi ile konuşur bir durumda görürse, tuttuğu yolun hayırlı olduğuna işaret sayılır. Eğer Peygamber Efendimizi sırtı dönük olduğu halde yürür görürse, o kimsenin çıkacağı yolculuktan hayır görmeyeceğine işaret sayılır. Şayet kendisine doğru geldiklerini görür ise, görülen rüya hayra yorumlanır. Hz.Peygamberin herhangi bir yerde vefat ettiğini görmek, rüyayı görenin o yıl içinde öleceğine işaret sayılır. Peygamberimizin hutbe okuduğunu görmek ise, kendini kötülükten sakınacağına yorumlanır.
Bir kimse rüyada peygamber efendimizle bir cami veya bir mescitte namaz kıldığını görse, dünya ve ahirette hiç bir güçlükle karşılaşmayacağına işaret sayılır. Eğer o kimse hasta ise, kısa bir zamanda şifa bulacağına hükmedilir. Şayet Peygamber Efendimizi Kısaca, Peygamber Efendimizi gören, her ne şekilde olursa olsun, mübarek yüzü suyu hürmetine rüya sahibi mutlaka iyiliğe, güzelliklere kavuşur, günahlarından kurtulur ve şefaatine mazhar olur. Her ne suretle olursa olsun, mübarek yüzlerini görmek dünya nimetlerinden daha üstün.olan ahiret nimetleriyle müjdelendiğine işaret sayılır.