Safa ve Merve Arasında Okunacak Dua

By | 24 Ekim 2014

dualar1Safa ve Merve Arasında Okunacak Dua Arapçası : Rabbiğfir verham ve tecâvez ammâ ta’lemu inneke entel e’azzül ekrem.

Safa ve Merve Arasında Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Rabbim, beni bağışla, merhametini benden esirgeme, bildiğin hatalarımdan geç. Çünkü Sen en aziz ve en mükerrersin (en üstün ve kerem sahibi olansın).”

Bu dua da yine Zemzem’in başında okunuyor. Fakat esasında Safa ile Merve arasında say ederken okunacaktır. Peygamberimiz bu dualara devam buyurmuştur. Safa ile Merve arası yürümekle veya hasta olanlar için araba ile koşulacak mübarek bir yerdir. Burada koşmak hacı için vacibidir, terk eden kimseye kurban düşmektedir. Bu iki tepe arasında koşarken, çeşitli bildiğimiz duaları okumakta fayda vardır. Safa ve Merve, Kuran’da zikredilen, mesh ve sena olunan birer tepedirler. Onların arasında koşan hacılarda günah kalmaz. Aşk ile yürürler ve gereken duaları okurlarsa, say etmeleri kabul olunur.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.