Tıraş Olmadan Okunacak Dua

By | 24 Ekim 2014

sifali-dualarTıraş Olmadan Okunacak Dua Arapçası : Elhamdülillâhi alâ mâ hedânâ vel-hamdülillâhi alâ mâ enama bihi aleynâ. Allâhumme hâzihi nâsiyetî fe tekabbel minnî vağfirlî zünûbî. Allahummağfirlî ve lil muhallikîne vel mukassirîne yâ vâsi’al mağfireti, âmin.

Tıraş Olmadan Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Bize hidayet nasip ettiği için Allah’a hamd olsun. Bize ihsan buyurduğu nimetler için Allah’a hamd ve senalar olsun.”

“Allah’ım, beni, tıraş olanları ve saçlarını kısaltanları mağfiret eyle. Ey af ve mağfireti çok olan Rabbim, duamı kabul eyle.”
Tıraş olmak, ihramdan çıkmak için şart kılınmıştır. Aksi halde kurban kesmek gerekmektedir. Tıraş olmak ihramlı iken yapılır, ondan sonra ihramdan çıkılır. İnsan kendi kendisini tıraş ettiği gibi, başkası tarafından da tıraş olmak sakıncasızdır. İşte tıraş olmadan yukarıdaki duayı okumak lazımdır. Bilginlerimiz bize böylece tarif etmişler ve yol göstermişlerdir.

Category: Günlük Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.